مکان شما:

اضافه کردن دامنه به سرویس خریداری شده

برای استفاده از سرویس ایمیل اپیک، شما نیاز به یک دامنه اختصاصی دارید. در صورتی که دامنه اختصاصی ندارید، می‌توانید آن را توسط یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات دامنه خریداری کنید. سپس می‌توانید سرویس ایمیلتان را روی دامنه اختصاصی خودتان تعریف کنید. همچنین شما می‌توانید سرویس ایمیل اپیک را روی بیش از یک دامنه اختصاصی تعریف کنید. در صورتی که شما مالک دامنه‌ای مانندexample.com باشید، می‌توانید با اضافه کردن این دامنه به سرویس ایمیل اپیک خود؛ حساب‌های ایمیل مانند user1@example.com را روی سرویس ایمیل ابری خود ایجاد کنید. پس از اضافه کردن دامنه، باید تنظیمات دامنه و رکوردهای DNS را انجام دهید تا سرویس ایمیل اپیک روی دامنه‌تان فعال شود.

اضافه کردن دامنه

پس از ورود به پنل مشتریان اپیک و خرید سرویس ایمیل اپیک، برای اضافه کردن دامنه اختصاصی خود به سرویس ایمیلتان دو راه وجود دارد:

اضافه کردن دامنه از فهرست دامنه‌ها

شما می‌توانید دامنه خود را قسمت فهرست دامنه‌ها به سرویس خود اضافه کنید. به این منظور، از منوی سمت راست به فهرست دامنه‌ها بروید و گزینه افزودن دامنه را انتخاب کنید:
اضافه کردن دامنه به سرویس

اضافه کردن دامنه به سرویس

در این قسمت سرویس ایمیلی که میخواهید دامنه را به آن اضافه کنید را انتخاب کرده و پس از انتخاب سرویس و وارد کردن دامنه وارد مرحله بعد شوید:
انتخاب سرویس و اضافه کردن دامنه به سرویس

انتخاب سرویس و اضافه کردن دامنه به سرویس

پس از انتخاب سرویس و وارد کردن نام دامنه، در صورت صحت نام دامنه، پیام موفقیت‌آمیز بودن عملیات را خواهید دید:
افزودن موفقیت آمیز دامنه به سرویس

افزودن موفقیت آمیز دامنه به سرویس

اضافه کردن دامنه از منوی سرویس‌ها

در فهرست سرویس‌ها، در منوی عملیات، برای دامنه‌هایی که فاکتور آنها را پرداخت کرده‌اید، علامت + امکان اضافه کردن دامنه را به شما خواهد داد.
اضافه کردن دامنه به سرویس انتخاب شده

اضافه کردن دامنه به سرویس انتخاب شده

با زدن این دکمه‌، دیگر نیازی به انتخاب سرویس ایمیل نیست و می‌توانید دامنه خود را درکادر زیر وارد کنید:
وارد کردن نام دامنه

وارد کردن نام دامنه

نام دامنه خود را با فرمت صحیح وارد کرده و دکمه ذخیره را بزنید تا دامنه به سرویس شما اضافه شود. در صورت صحت اطلاعات دامنه پیام موفقیت آمیز بودن عملیات را خواهید دید:
افزودن موفقیت آمیز دامنه به سرویس

افزودن موفقیت آمیز دامنه به سرویس

تایید دامنه

برای این که مالکیت شما روی دامنه تائید شود، لازم است دامنه‌ای به سرویس خود اضافه کرده‌اید را تایید کنید. فرایند تایید دامنه، مشخص می‌کند که دامنه در اختیار شماست و به NS Server آن دسترسی دارید. برای این کار، پس از رفتن به فهرست دامنه‌ها از منوی سمت راست، از قسمت عملیات که برای هر دامنه در انتهای سطر آن دامنه دیده می‌شود، علامت تیک مربوط به هر یک از دامنه‌ها را انتخاب کنید تا وارد صفحه تائید دامنه شوید.
فرایند تائید دامنه

فرایند تائید دامنه

پس از ورود به تایید دامنه، مراحل تائید دامنه را مطابق توضیحات ارائه شده در صفحه زیر طی کنید. در حال حاضر امکان تائید مالکیت دامنه بر اساس رکورد DNS فراهم است. مطابق دستورالعمل زیر رکورد تائید کننده را در NS Server دامنه خود  اضافه کنید:
روش تائید دامنه

روش تائید دامنه

همانطور که مشاهده می‌کنید، در این صفحه کدی در اختیار شما قرار می‌گیرد که باید در تنظیمات DNS دامنه خود در NS سرور اضافه کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد وارد کردن رکوردهای DNS می‌توانید راهنمای تنظیم دامنه و رکوردهای DNS را مطالعه کنید. پس از اجرای هر چهار مرحله و وارد کردن رکورد ایجاد شده در تنظیمات DNS دامنه‌تان، کلید تائید را بزنید. در صورتی که هر چهار مرحله را به درستی انجام دهید، عملیات تائید دامنه به درستی انجام شده و دامنه شما با موفقیت به سرویس اضافه خواهد شد. پس از تائید دامنه، باید تنظیمات رکوردهای DNS برای سرویس ایمیل خود را انجام دهید تا سرویس ایمیل روی دامنه شما در دسترس قرار گیرد.