مکان شما:

محتوای این برگه

راهنمای قیمت گذاری محصولات اپیک

ضمن تشکر از انتخاب سرویس اپیک، در این مستند موارد مربوط به محاسبه قیمت گذاری و نحوه محاسبه صورت حساب یا فاکتور خدمت شما ارائه می‌شود.

عوامل موثر بر قیمت سرویس ایمیل ابری اپیک

سطح سرویس

سرویس‌های اپیک در چهار نوع بسته طلایی، نقره‌ای، اقتصادی و برنزی قابل انتخاب است. ویژگی‌های هر کدام از این بسته‌ها در صفحه ویژگی‌های سرویس اپیک ارائه شده است. پس از انتخاب بسته، امکان انتخاب تنظیمات برای سرویس ایمیل و همچنین انتخاب محصولات تکمیلی وجود دارد.

نرخ تنظیمات سرویس ایمیل ابری اپیک

در صورتی که در قسمت تنظیمات سرویس، نیازمندی‌های خود را وارد کنید، هزینه‌ی این خدمات به مبلغ پایه سرویس افزوده می‌شود. این رقم به صورت علی‌الحساب محاسبه شده و در انتهای صفحه به عنوان مبلغ سرویس نمایش داده می‌شود.

شما با انتخاب و تغییر تنظیمات زیر می‌توانید هزینه تمام شده برای سرویس را در دوره پرداختی که انتخاب می‌کنید مشاهده فرمائید.

 • تعداد اکانت: منظور از تعداد اکانت، تعداد حساب ایمیلی است که شما می‌توانید روی سرویس ایمیل خود تعریف کنید. در تمامی سطوح سرویس‌های اپیک، پس از خرید سرویس شما می‌توانید تا 200 حساب ایمیل در سرویس خود ایجاد کنید. تعداد حساب ایمیل را می‌توانید در قسمت حساب‌های ایمیل وارد کنید. در صورتی که تعداد حساب ایمیل مورد نیاز شما بیشتر از 200 حساب باشد، با واحد فروش اپیک تماس بگیرید تا همکاران ما شما را برای خرید سرویس راهنمایی کنند. هر چه تعداد حساب ایمیل مورد نیاز شما بیشتر باشد، هزینه تمام شده به ازای هر حساب ایمیل برای تمام بسته‌های سرویس ایمیل ابری کاهش می‌یابد.
 • تعداد دامنه: شما برای سرویس‌ ایمیل خود حداقل نیاز به یک دامنه دارید تا بتوانید سرویس ایمیل خود را روی آن تعریف کنید. پیش از تعریف حساب‌های ایمیل، لازم است دامنه خود را در پنل اپیک به سرویس خود اضافه کرده و تنطیمات لازم را روی دامنه انجام دهید. در صورتی که بیش از یک دامنه در اختیار دارید و می‌خواهید روی دامنه‌های دیگر خود هم حساب ایمیل داشته باشید، می‌توانید با اضافه کردن دامنه‌های دیگر به سرویس ایمیل خریداری شده، حساب‌های ایمیل را روی آن دامنه‌ها تعریف کنید. بسته به سطح سرویسی که انتخاب می‌کنید، تنظیمات DNS دامنه می‌تواند توسط تیم پشتیبانی اپیک و به صورت رایگان برای شما انجام شود.
 • دوره پرداخت: دوره‌های محاسبه و پرداخت صورت‌حساب سرویس اپیک، در سه دوره ماهانه، فصلی (سه ماهه) و سالیانه (12 ماهه) در زمان خرید سرویس قابل انتخاب است. در صورت انتخاب دوره پرداخت فصلی، می‌توانید از تخفیف پرداخت فصلی روی مبلغ فاکتور برخوردار شوید. در صورت انتخاب دوره پرداخت سالانه، نرخ تخفیف سالانه روی کل فاکتور شما اعمال خواهد شد.
 • نوع شرکت: شما می‌توانید بر اساس فعالیت و خدماتی که ارائه می‌دهید، یکی از انواع خدمات رسانی “معمولی”، “خیریه و بدون سود” و “تحقیقاتی و دانشگاهی” را انتخاب کنید. سرویس اپیک برای شرکت‌های خیریه و همچنین شرکت‌های تحقیقاتی و دانشگاهی با تخفیف عرضه می‌شود.
 • فضای اضافی مورد نیاز بستر توزیع شده مبتنی بر راهکار اپیک: سرویس Hybrid Storage Cluster اپیک یک فضای ذخیره‌سازی توزیع شده در بستر ابری است. به صورت پیش‌فرض و بسته به سطح سرویس انتخابی شما، از 1 تا 4 گیگابایت به ازای هر حساب کاربری فضا به کاربران شما تخصیص داده می‌شود. اما در صورتی که نیاز به فضای بیشتری داشته باشید، می‌توانید میزان فضای اضافی مورد نیاز خود را در این قسمت وارد کرده تا به سرویس ایمیل شما تخصیص داده شود. البته معماری اپیک به‌گونه ای است که حجم‌های تخصیص یافته به سرویس ایمیل ابری به صورت اختصاصی یا dedicated در اختیار یک کاربر نیست. به عبارتی، مجموع فضای تخصیص یافته به سرویس برای مجموع حساب‌های ایمیل در نظر گرفته شده است و در نتیجه اگر کاربری کمتر استفاده کند مصرف بیشتر دیگران را پوشش می‌دهد.

انتخاب محصولات تکمیلی سرویس ایمیل ابری اپیک

سرویس ایمیل ابری اپیک به ایزارها و محصولات تکمیلی دیگری در کنار سرویس ایمیل مجهز است که شما می‌توانید در صورت نیاز این محصولات را روی سرویس ایمیل خود اضافه کنید. هزینه این محصولات در صورتی که انتخاب شوند، در قسمت محاسبه قیمت قابل مشاهده هستند. این محصولات عبارتند از:

 • سرویس آرشیو و جستجوی خودکار الکترونیکی
 • سرویس امنیت پلاس
 • سرویس رمزگذاری سراسری یا End-to-End Encryption
 • اپلیکیشن همراه توکا
 • سرویس دانلود بک‌آپ
 • سرویس پیکربندی DNS برای تمام دامنه‌های سرویس ایمیل
 • مهاجرت اطلاعات از سرویس ایمیل قبلی به سرویس ایمیل اپیک

پرسش‌های متداول

بله. شما زمانی که یکی از سطوح سرویس ایمیل سازمانی اپیک را انتخاب می‌کنید، می‌توانید در قسمت تنظیمات، تعداد دامنه‌ای که می‌خواهید برای این سرویس ایمیل معرفی کنید را وارد کنید. سپس در پنل مشتریان و در قسمت سرویس‌ها، با انتخاب سرویس می‌توانید دامنه خود را به آن اضافه کرده تا پس ازانجام مراحل تنظیمات  DNS و دامنه، سرویس ایمیل روی آن دامنه‌ها فعال شود.

بله، در صورتی که شما می‌خواهید برای فعالیت‌های مختلف خود از سرویس‌های مختلف ایمیل استفاده کنید، می‌توانید چند سرویس ایمیل خریداری کنید.

در صورتی که در سازمان یا شرکت شما نیازمندی دیگری علاوه بر محصولات تکمیلی اپیک وجود دارد، تیم پشتیبانی و توسعه اپیک در کنار شما هستند تا با بررسی این نیازمندی و امکان‌سنجی آن موارد قابل ارائه را به همراه شما بررسی کرده و در صورت اجرایی بودن آن، در قالب سفارش جدید به سرویس شما اضافه کنند.

شما می‌توانید طی تماس با کارشناسان پشتیبانی اپیک، سرویس خود را تغییر داده یا آنرا ارتقا دهید. سرویس فعلی شما در زمان تغییرات و پس از آن بدون وقفه قابل استفاده است.

شما در زمان خرید سرویس مبلغی را به عنوان پیش پرداخت اولیه سرویس پرداخت کرده‌اید. در صورتی که زمان سررسید موعد پرداخت شما که پیش از این در سرویس انتخاب کرده بودید (ماهانه، فصلی یا سالانه) فرا رسد یا این که میزان مصرف شما از مبلغ پیش پرداخت فراتر رود، سیستم ضمن محاسبه میزان مصرف، فاکتوری را جهت پرداخت برای شما صادر می‌کند که در پنل اپیک می‌توانید آنرا مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که سرویس اپیک، به صورت PAYG اقدام به محاسبه هزینه سرویس می‌کند و محاسبات مربوط به صورت حساب هم بر اساس میزان مصرف شما است.

در صورتی که به دلیل مشکل در استفاده از سرویس مایل به بازپرداخت وجه و لغو سرویس خود باشید، می‌توانید با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید تا ضمن بررسی مشکل و مسئله بوجود آمده، در صورت امکان مشکل را برطرف کرده و یا با بررسی امکان استرداد وجه باقی‌مانده از حساب شما، اقدام به بازپرداخت وجه و لغو سرویس کنند.

سرویس اپیک  با در نظر گرفتن تخفیف ویژه برای خریداران شرکت‌های خیریه یا شرکت‌های تحقیقاتی و دانشگاهی درصدی از هزینه‌های نهایی سرویس را کسر می‌کند. در صورتی که شما در این دو حوزه فعالیت داشته باشید، با انتخاب نوع شرکت می‌توانید از این تخفیف‌ها بهره‌مند شوید.

همچنین در صورت انتخاب دوره پرداخت فصلی یا سالانه، نرخ تخفیف متناسب با دوره پرداخت روی مبلغ کل فاکتور شما اعمال می‌شود.