مکان شما:

سرویس های ما

محتوای این برگه

سرویس ایمیل را بیشتر بشناسید

سرویس ایمیل اپیک و توکا حاصل سال‌ها سرمایه‌گذاری روی تحقیق و توسعه در حوزه ابزارهای ارتباط سازمانی یکپارچه است. ما موفق شدیم تکنولوژی‌ای را توسعه دهیم که مجموعه‌ای از بهترین ابزارهای متن-باز متفاوت را با هم یکپارچه کرده و راهکاری جامع در حوزه ارتباط سازمانی ارائه کنیم. درحال حاضر راهکارهای ارتباط سازمانی اپیک و توکا پرچم‌دار ابزارهای ارتباط سازمانی در کشور هستند و در سطح ملی می‌توانند پوشش دهنده نیازمندی‌های ارتباطی سازمان‌ها باشند.

آیا اپیک همان توکا است؟

در سال‎‌های نخست فعالیتمان، حدود ۱۵- ۱۶ سال پیش، وقتی راهکار ارتباط سازمانی را به عنوان محصول عرضه کردیم، نام توکا را برای آن انتخاب کردیم. در آن زمان هنوز سرویس‌های مبتنی بر ابر مثل امروز متداول نشده بود و اغلب مشتریان‌مان سرویس نصب در محل یا اصطلاحا On-premise استفاده می‌کردند.

چند سال بعد با به ثمر نشستن نتایج تلاش‌های تیم تحقیق و توسعه‌مان و همگام با توسعه تکنولوژی و زیرساخت‌های ابری، راهکار ارتباط سازمانی ما بر بستر ابر هم راه اندازی و با نام تجاری اپیک وارد بازار شد. بنابراین، اپیک همان توکای ابری است.

تفاوت‌های سرویس ایمیل اپیک و توکا

سرویس ابری اپیک

سرویس نصب در محل توکا

سرویس ابری اپیک

سرویس ابری اپیک، راهکاری مبتنی بر تکنولوژی ابر است که با حذف نیازمندی‌های زیرساختی و کاهش هزینه‌های راه‌اندازی، برای شرکت‌های چابک (SME) ارائه شده است. در این راهکار مشتریان می‌توانند خدمات خود را بر اساس نیازمندی‌های خود در پنل مشتریان انتخاب کرده و سرویسی متناسب با مصرف و نیاز خود خریداری کنند.

در سرویس‌های ابری اپیک، برخی از خدمات به صورت رایگان عرضه شده است که مهمترین آنها عبارتند از:

راه‌اندازی بسیار سریع

سرویس ایمیل اپیک، به دلیل ذات ابری بودن زمان بسیار کوتاهتری برای راه‎‌اندازی نیاز دارد که بسته به سطح پشتیبانی از 1 ساعت تا حداکثر 10 ساعت طول می‌کشد.

فضای رایگان به ازای هر حساب

در سرویس اپیک، به ازای هر حساب کاربری، بسته به سطح پشتیبانی بین 1 تا 4 گیگ فضای ابری رایگان تخصیص داده شده است. همچنین، برای استفاده بهینه، این فضا بصورت اشتراکی به کاربران تخصیص داده می‌شود تا در صورتی که میزان مصرف کاربران یکسان نبود، از فضای آزاد استفاده بهینه به عمل آید.

تنظیمات دامنه رایگان

یکی از مراحل مهم در راه‌اندازی ایمیل، انجام تنظیمات دامنه مشتریان و تعریف سرویس ایمیل برای دامنه‌های اختصاصی آنهاست. در سرویس اپیک؛ بسته به سطح سرویس، این تنظیمات برای 1 تا 5 دامنه بصورت رایگان انجام می‌شود.

Touca Messaging

سرویس توکا مسیجینگ، یک سرویس اطلاع رسانی بر پایه تکنوروژی push notification است که در سرویس اپیک، این قابلیت به طور رایگان در اختیار تمام مشتریان قرار خواهد گرفت.

بکارگیری ابزارهای امنیتی

خدمات ابری اپیک، به ساز و کارهای امنیتی چندین لایه‌ای با عنوان  Multi-Branded Security Protection مجهز هستند که با استفاده از چند راهکار در کنار همدیگر، یک سپر امنیتی چند بعدی را در اختیار تمام مشتریان سرویس ایمیل ابری در هر سطحی از پشتیبانی قرار می‌دهد.

دسترس پذیری بالای 99.5%

ایمیل ابری اپیک، به دلیل برخورداری از زیرساخت بسیار منسجم و معماری حرفه‌ای آن، موفق شده است که خدمات ایمیل خود را با دسترس ‌پذیری بالای 99.5% ارائه کند.

سرویس نصب در محل

سرویس توکا که همان راهکار ارتباط سازمانی نصب در محل است، عملا راهکاری مناسب برای سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ است. در این سرویس، تمامی اطلاعات در داخل سرورهایی که در محل مرکز داده سازمان قرار دارند نگه‌داری می‌شوند. این راهکار برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی که دستوالعمل‌ها و ملاحظاتی برای نگه‌داشت فیزیکی اطلاعات در داخل سازمان دارند، مناسب است. همچنین این سرویس برای سازمان‌هایی که در حال حاضر مجهز به یک مرکز داده و زیرساخت مناسب هستند، انتخاب بهتر و کم هزینه‌ای است. از سویی، امکان برخورداری از طراحی اختصاصی، فضای ذخیره‌سازی بیشتر و قابل تنظیم برای سطوح مختلف کاربران (مدیران ارشد، متخصصان و کارکنان عادی) و امکان برقراری ارتباط بین سامانه توکا و سایر سامانه‌های زیرساختی نظیر درگاه ورود یکپارچه و … فراهم است. علاوه بر این، مشتریان سرویس نصب در محل، از خدمات زیر نیز بهره‌مند خواهند بود:

امکان طراحی اختصاصی

سرویس نصب در محل اپیک، به دلیل این که بر اساس نیازمندی سازمان و در بستر زیرساخت‌های سازمان راه‌اندازی می‌شود، نیاز به طراحی اختصاصی دارد.

به‌روز رسانی رایگان آنتی ویروس و آنتی اسپم

سرویس‌های نصب در محل اپیک، بسته به سطح سرویس پشتیبانی، این امکان را دارند که از آخرین به‌روز رسانی‌های آنتی ویروس و آنتی اسپم برخوردار باشند و بصورت رایگان این به‌روز رسانی‌ها برای آنها نصب شود.

مهاجرت تخصصی از سایر سامانه‌ها

فارغ از این که سرویس ایمیل قبلی شما چه سامانه‌ای بوده است، تیم راهبری و پشتیبانی ما در کمترین زمان ممکن و در خارج از ساعات کاری حساب‌های کاربری و ایمیل‌ها را به سامانه توکا منتقل می‌کنند. نحوه مهاجرت از دید کاربر نهایی بسیار نامحسوس است بطوری‌که کاربران هیچ وقفه‌ای در سرویس ایمیل خود مشاهده نمی‌کنند.

مدت زمان کوتاه پاسخگویی

تیم پشتیبانی ما، با تمرکز بر ارائه سرویسی پایدار، در کوتاهترین زمان ممکن به درخواست‌ها و نیازمندی‌های مطرح شده از سوی مشتریان پاسخ داده و بسته به سطح پشتیبانی این زمان بین 2 ساعت تا 16 ساعت متغیر خواهد بود.

هزینه کمتر برای سازمان‌های بالای 400 نفر

 با توجه به هزینه‌های زیرساخت، اینترنت و ترافیک، معمولا برای سازمان‌هایی با اندازه سازمانی بیش از 400 نفر ( Enterpriseها)، گزینه نصب در محل به مراتب از نظر اقتصادی به صرفه‌تر است.