فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا

امنیت و پشتیبانی

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای اتکا بیش از ٤٤٠ مرکز فروش و تعداد زیادی شرکت‌های زیر مجموعه، همکار و پیمانکار در سطح کشور دارد. بدیهی است ارتباطات پایدار و امن نقش بسیار حساسی در پشتیبانی و مدیریت لجستیک این تعداد از شعب و شرکت‌ها و همچنین اقدامات بازرگانی این شرکت دارد. چه بسا یک ناپایداری کوچک یا یک خلا امنیتی سبب سلسله اتفاقات و خسارت‌های غیر قابل پیش بینی در زنجیره تامین و توزیع این شرکت شود. 

 اتکا در ابتدا یکی از سامانه‌های ایمیل ظاهرا معتبر را انتخاب کرد. اما بررسی‌ها در زمان عملیاتی شدن سرویس، حاکی از وجود حفره امنیتی در سامانه نصب شده و استفاده هکرها از آن برای نفوذ به سرور و دسترسی به اطلاعات سازمان بود. 

با استفاده از خدمات پشتیبانی اپیک، سازمان اتکا توانست بدون دغدغه‌ی مسایل فنی و امنیتی، از امکان استفاده از ایمیل سازمانی پایدار و ایمن بهره‌مند گردد.
مدیر فن‌آوری اطلاعات اتکا

با توجه به مشکلات امنیتی، شرکت اتکا تصمیم به تغییر سرویس ایمیل خود به یک سرویس با امنیت و اطمینان بالاتر گرفت. مدیران اتکا با بررسی راهکارهای مختلف، سرانجام راهکار اپیک را به عنوان سرویس ایمیل جدید انتخاب کردند.

بخشی از روند نصب، راه اندازی و نگهداری اپیک، ارتقاء و استحکام بخشیدن به لایه‌های مختلف سامانه ایمیل است. طی این روند با به روز‌آوری و انجام تنظیم‌های خاص، امنیت سامانه ایمیل به صورت مداوم حفظ می‌گردد. با توجه به حساسیت ارتباطات اتکا، فرایند مهاجرت به سامانه جدید با تکیه بر تجربه و دانش تیم فنی اپیک و در کمترین زمان ممکن اجرا شد. در این مهاجرت، اولویت این بود که کسب و کار شرکت اتکا با کمترین چالش روبرو گردد.

 پس از مهاجرت و انجام این گام مهم، اکنون کاربران سامانه ایمیل اتکا از قابلیت‌های مختلف این سامانه بهره می‌برند و فارغ از نگرانی‌های زیرساختی، بر فعالیت اصلی خود متمرکز هستند.